Krby-teplo domova

Oheň je již od nepaměti symbolem domova, bezpečí, soudržnosti. Kromě toho zvuk praskajícího dřeva vnáší do místnosti romantickou a pohodovou atmosféru. Taktéž pohled do pulsujících žhavých uhlíků je příjemnou meditací po návratu z dlouhé zimní procházky.

Krby jsou tou pravou možností, jak oheň přivést až k sobě do obývacího pokoje. Krby by měly být navrženy tak, aby nenarušovaly prostorovou koncepci pokoje a zároveň byly bezpečné. Jejich poloha by měla být významná, důstojná a současně klidná, nabízející přiměřený intimní prostor pro relaxaci.

Krby lze orientovat do různých částí místnosti. Tradičně nejoblíbenější je poloha krbu v rohu, kde oživí těžko využitelný prostor. Tato poloha u zdi však často znemožňuje vizuální kontakt s krbem z jídelní a pobytové části domu. Tento problém velmi efektně řeší oboustranné krby umístěné v centru místnosti tak, že zcela přirozeně oddělují jídelní zónu domu od zóny obytné.

V ČR se zatím krby vybírají podle estetiky. Ten je hezký, ten se nám hodí, ten ne, což není zrovna ten správný přístup při výběru krbu.

Na trhu najdete širokou nabídku krbů různé kvality a různé ceny. Nejlevnější můžete najít i na pultech specializovaných supermarketů. Je však samozřejmostí krby nakupovat u profesionálních odborných firem. Mezi nejznámější české výrobce i prodejce krbů patří firma TOPSYS Praha spol. s r.o, která realizuje exkluzivně Krby a krbové vložky francouzského výrobce SEGUIN DUTERIEZ a španělského výrobce FUGAR po celé ČR. Najdete je na www.topsys.cz.

19.4.2012

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

Vaše reklama zde! (Klik)