Ploty

Ploty jsou nedílnou součástí soukromých pozemků. Vymezují jejich hranice a zvyšují bezpečnost. Ploty lze rozdělit podle jejich využití. Průmyslové a komerční budovy nevyžadují oplocení s tak vysokou estetickou hodnotou, zatímco rodinné domy a historické budovy kladou hlavní důraz na vzhled. Trh nabízí, samozřejmě, i speciální chovatelské a lesnické ploty.

Další dělení plotů

Ploty lze dále rozdělit podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Zde jsou dvěma nejpoužívanějšími druhy ploty kovové a dřevěné. Obě varianty jsou velmi pevné a odolné, pravdou ale je, že dřevěný plot vyžaduje větší péči a údržbu. Kovové ploty překvapují svou variabilitou. Na trhu nalezneme druhy kovových plotů od jednoduchých lamelových až po krásné a složité tepané kusy.

Ploty k rodinným domům

Rodinné domy mohou být oploceny kovovým i dřevěným plotem. Záleží zde spíše na majiteli, kolik svého času chce na údržbu plotu vynaložit. Dřevěný plot působením počasí stárne, je tedy nezbytné ho jednou za čas znovu zbrousit a nalakovat. Plot je v každém případě vhodné opatřit podezdívkou, která je základem pro pevnost a nevyvratitelnost celého systému. Dále je vhodné se poradit se specializovanou firmou, jaké sloupky, vzpěry a další komponenty do svého plotuzvolit. Při volbě kovového plotu se speciální povrchovou úpravou si může být majitel stoprocentně jistý nezničitelností plotu, má totiž prakticky nekonečnou životnost.

Ploty komerčních budov

V případě komerčních budov se většinou volí kovové ploty. Funkce má náskok před vzhledem. Proto jsou ploty komerčních budov často doplňovány přídatnými ochrannými zařízeními, jako jsou senzory, citlivé na pohyb, ostnaté a žiletkové dráty apod. Není však ničím zvláštním ani výjimečným opatřit těmito prvky i oplocení rodinného domu.

7.3.2012

Reklama LUMAL - www.lumal.cz


Vaše reklama zde! (Klik)