Linoleum - nová generace

Dříve opovrhované, dnes se ale opět těší mimořádnému zájmu. PVC podlahy, ať už syntetické, vyrobené z měkčeného polyvinylchloridu, nebo to, které je z přírodních látek, zažívá opětovný boom. Hlavní složkou přírodní PVC podlahy je lněný olej s přídavkem dřevité moučky. Obsahují ale i příměs juty, vápence a přírodních barviv, které pak určují jejich výsledný vzhled. Přírodní, stejně jako syntetické linoleum, má dlouhou životnost.

Pokud si pořídíte syntetické linoleum do své domácnosti, uděláte radost nejen sobě, ale i sousedům, kteří bydlí pod vámi. Má totiž několikanásobně lepší akustické vlastnosti i izolační vlastnosti než řada jiných podlah. Linoleum z PVC je nenasákavý materiál, nepotřebuje dilatační spáry jako je tomu u dřevěných podlah. Montáž je relativně čistá a především rychlá. Linoleum můžete nejčastěji pořídit v těchto šířích - 1 m; 1,5m; 2 m; 3 m; 3,5 m; 4 m a 5 m. Vyrábí se v různých tloušťkách. Pokud pořizujete linoleum do domácnosti, nášlapná vrstva by neměl být slabší než 0,25 mm. Nášlapná vrstva slouží jako ochrana proti poškození linolea.

Je to naprosto hygienický materiál, který se velice snadno udržuje. Do dětských pokojů nebo koupelen je, ale z hlediska bezpečnosti vhodnější nepořizovat PVC podlahy zcela hladké, ale ty, které jsou na nášlapné vrstvě ještě doplněny protiskluzovou úpravou. Nejenže vaše děti budou v bezpečí, ale na linoleu nebudou hned po jeho vyčištění vidět stopy po bosých nohou ani drobné nečistoty.

A nemusíte se obávat ani mechanického poškození. Pokud vám na tento povrch spadne například hrnec, na rozdíl od podlahy plovoucí, dlažby nebo dřevěných materiálů se nepoškodí. Linoleum výrobci dodávají v tak dokonalých imitacích, že jsou na první pohled téměř k nerozeznání od opravdových přírodních materiálů.

27.2.2012