Bylinky a koření do každé zahrádky

Bylinky si můžete nasbírat kdekoliv v přírodě. Na loukách, v lesích u vody, zkrátka všude, kde si jen pomyslíte. Každá, má ráda jiné prostředí. Proto prvním nezbytným předpokladem pro sběr je základní znalost jejich požadavků na růst. Semena rostlin potřebují různé podmínky pro svůj růst.

Nasaďte si vlastní bylinky

Abyste mohli pěstovat bylinky, nemusíte mít žádnou velkou zahrádku. Stačí vám jen malinký kousek země, záhonek, či políčko. Semena jednoduše koupíte v našem e-shopu. Jsme zaměřeni na prodej semen všeho druhu. Najdete zde semena rostlin, keřů i stromů. Na zahrádce můžete bylinky pěstovat od jara do podzimu, a jakmile přijde chladné a mrazivé počasí, přesunete jednoduše vše domů. V truhlíku nebo květináči, můžete mít po celou zimu přísun pažitky, petrželky, bazalky, řeřichy a dalších zelených bylinek. Budete tak mít nejen krásnou zelenou ozdobu oken, ale i přísun přirozených vitamínů každý den. Zkuste si nasadit třeba pažitku a uvidíte, že budete spokojeni.

Znáte bylinky naší přírody?

Některé bylinky můžete nasbírat na louce v lese či jinde v přírodě. Semena rostlin se roznášejí několika způsoby, často větrem nebo zvířaty. Semena obyčejných rostlin tak dokážou v zemi přečkat i zimu a mráz, aby na jaro znova vyrostla a vyklíčila. Takto to na zemi funguje od pradávna. Už naše babičky znaly spoustu bylinek, nejen jak se jmenují, ale i na jaké zdravotní potíže působí. I vy jste určitě nejednou měli lipový nebo heřmánkový čaj. Máta peprná je velmi dobrá na zažívací potíže a působí i při bolestech hlavy a migrénách. Brusinky a jejich šťáva je zase výborným prostředkem při potížích s ledvinami a močovým ústrojím. Naší doménou je proto prodej semenvšech dostupných druhů rostlin. Můžeme se tak podílet na podpoře zdraví a léčbě zdravotních komplikací nenásilnou a přirozenou cestou.

9.11.2011

Reklama LUMAL - www.lumal.cz


Vaše reklama zde! (Klik)