Nové vydání investiční mince Slon africký

Zvláště v těchto těžkých ekonomických časech drahé kovy jsou tou nejlepší investicí. Investování do drahých kovů speciálně do zlata a stříbra může spolehlivě uchránit vaše bohatství od velkých výkyvů ekonomiky nejen v dobách recese. Zlato a stříbro historicky posiluje a neustále zvyšuje svou hodnotu a nelze opomenout právě stříbro, které během své historie má až raketové vzestupy. Investoři nejčastěji investují do investičních slitků a mincí, ale čím dál častěji kupují zvláště investiční mince právě sběratelé. Nejenom, že tím uspokojí svou sběratelskou vášeň, ale zároveň mohou kdykoli a kdekoli proměnit svou sbírku v potřebné finance. Nelze se tedy divit, že stále více a více lidí investuje do zlata a stříbra nejen v podobě slitků, ale hlavně v podobě mincí a medailí.

Jednou z nejzajímavějších stříbrných investičních mincí vyhledávanou nejen sběrateli pro rok 2011 je určitě nové vydání jednouncové stříbrné investiční mince ze série African wildlife (Africká divočina). Mince zobrazuje jedno z nejkrásnějších zvířat Afriky a světa, slona afrického. Toto inteligentní, noblesně mohutné, ale naneštěstí i ohrožené stvoření je zachyceno Bavorskou mincovnou v ryzosti nejčistšího stříbra.999 v nominální hodnotě 100 šilinků.

Za zmínku rozhodně stojí, že mince s tímto motivem byla ražena už v roce 2004 Bavorskou mincovnou v Mnichově v Německu (Das Bayerische Hauptmünzamt Mint), která produkuje mince přes 800 let již od roku 1158 a pro obrovský zájem se mincovna rozhodla tuto minci znovu vyrazit pro tento rok 2011.

Averzní strana mince zachycuje heraldický symbol Somálské republiky, dva leopardy držící štít s vyobrazením pěticípé hvězdy, pod štítem jsou dvě zkřížené kopí, přes které je přehozena stuha a dva zkřížené palmové listy.

Mince na své reverzní straně zobrazuje slona afrického v jeho celé kráse spolu se slůnětem v africké divočině. Okruží tvoří nápisy "AFRICAN WILDLIFE" , "ELEPHANT" , "1oz Ag 999".

Tato mince je určitě předurčena k velkému úspěchu a velmi pravděpodobně se stane velmi vyhledávanou mincí a budoucí raritou, což pro investory znamená jen jedno, potenciální budoucí profity.

Nové vydání investiční mince Slon africký

Investiční zlato bez DPH

31.10.2011

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

Vaše reklama zde! (Klik)