Údržba trávníku v létě

Přišlo léto, pro většinu zahrádkářů hlavní sezona, pro trávníkové nadšence pohroma. Musíme se vyrovnat s vysokými teplotami a dlouhodobým suchem zapříčiněným nízkým úhrnem srážek. Abychom předešli pohromě, bude nutné věnovat trávníku maximální péči.

Hlavní činností, která se bude trávníků v létě týkat je dostatečná závlaha a pravidelné sekání trávy. Ke kvalitnímu závlahovému systému mohou posloužit zahradní postřikovače. Slouží k rozptylování kapalin na velké plochy. Trávník je tedy ideálním cílem pro využití postřikovačů. Vhodné je kropit trávník ráno nebo v podvečer, kdy už není takové horko a voda se tak rychle neodpaří.

Když už se o trávník musíme starat takto pečlivě, je nutné myslet i na správné posekání. Nejen sekačky jsou nezbytným pomocníkem každého zahrádkáře. Kam se sekačka nedostane, a na strunovou sekačku je daný prostor příliš velký, nebo hustě porostlý trávou, můžete zvolit křovinořezy. Vychází levněji než bubnové sekačky, navíc mohou posloužit pro vytvoření dekorativních prvků na trávníku. Při výběru dbejte na pohodlné nošení, minimální vibrace a snadnost použití. Správná zahradní technika usnadňuje práci. Navíc bude i rychleji hotová a vám tak zbyde více času na zasloužený odpočinek ve vlastní silou upravené zahradě.

Důležité je neztrácet výdrž a věnovat trávníku určitou píli. Odmění se dokonalým povrchem, který bude přímo vybízet k posezení a pořádání venkovních pikniků.

20.6.2011

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

Vaše reklama zde! (Klik)