Společnost Clipper Teas Ltd.

Začátkem působení společnosti Clipper Teas na britském trhu je rok 1984. Za vznikem stáli Mike a Lorraine Brehme, kteří se zasloužili o prosazování kvalitních čajů, kterých byl v té době velký nedostatek.

Společnost udělala veliký krok kupředu tím, že se zapojila do nadace pro spravedlivé obchodování Fairtrade Foundation a roku 1994 jí byla udělena značka Fairtrade Mark. Tato značka je zárukou toho, že lidé, kteří pěstují čaj, nejsou vykořisťování a přímo se podílejí na výnosech. Všechny čajové plantáže jsou pravidelně kontrolovány z hlediska plnění norem Fairtrade Foundation zahrnujících bezpečné pracovní podmínky, vzdělávání, spravedlivé odměňování, bydlení a řadu dalších záležitostí patřících do oblasti sociální péče.

Společnost Clipper byla vždy velmi inovativní. Během několika let se svým neustálým vývojem stala jedinou čajovou společností ve Velké Británii, která nabízí široký sortiment BIO a Fairtrade produktů. Všeobecně je známo, že to, co společnost Clipper dělá, je v souladu s původními principy svých zakladatelů: Vždy čistý a přírodní produkt bez umělých přídavných látek.

Vedle těchto principů je však ještě jeden, a to neméně důležitý - a tím je chuť. Společnost Clipper nepochybuje o tom, že jejich čaje patří mezi nejlepší Fairtrade čaje jaké můžete koupit, ale navíc jsou také tím nejkvalitnějším produktem, který lze běžně pořídit. Důkazem toho jsou i četné ceny, které společnost získala (od The Grocer Food & Drink Awards za rok 2010 a 2011 po Soil Association Organic Food Awards za rok 2009 a 2010). A tak je to se vším, co Clipper Teas dělá, tedy nejenom s čaji, ale i s kávou a čokoládou. Jejich slogan: Natural, Fair and Delicious (přírodní, férový a lahodný) zkrátka platí pro všechny jejich produkty. V České republice Fairtrade a BIO produkty značky Clipper Teas nabízí licencovaný elektronický obchod na stránkách www.ferovycaj.cz.

7.6.2011

Reklama LUMAL

Vaše reklama zde! (Klik)