Osvětlení domácností - LED žárovky

LED osvětlení, kde led znamená zkratku z anglického výrazu light emitting diode je v poslední době masivně se rozvíjející odvětví osvětlovací techniky. Vybírat lze ze širokého spektra produktů od úsporných led žárovek, přes svítilny, baterky, led pásky, led dekoraci až po led osvětlení konče. Z výše uvedeného výčtu je patrné, že s led technologií se mnozí z nás setkáváme denně.

Řešení problematiky výběru vhodného osvětlení namísto klasických žárovek nechme na jiný článek, stejně tak problematiku výběru led dekorace do interiéru či exteriéru. Pojďme se raději zaměřit na možnosti využité led osvětlení.

Výhody Led osvětlení v domácnostech

Nespornou výhodou těchto led lamp je zejména dlouhá životnost svítivosti led diod. Není výjimkou funkčnost v délce 100 000 hod a více a to při podstatně nižší spotřeby elektrické energie oproti klasickým žárovkovým lampám. LED osvětlení totiž nevyzařuje prakticky žádnou tepelnou energii - elektrická energie se přemění pouze na energii světelnou. Vyšší investiční náklady při řešení problematiky osvětlení se tak brzy vrátí na Vašich úsporách.

Osvětlení domácnosti - LED

Originální Led osvětlení domácnosti

Jako nezanedbatelnou výhodu lze označit také prakticky libovolnou možnost míchání barev - světlo se jednoduše může přizpůsobit Vaší náladě. Toho je hojně využito při řešení osvětlení v exteriéru či interiéru. Na mnohých chatách, zahradách či jiných budovách nemusí být vždy přívod elektřiny. LED osvětlení se tak muže stát jedinou alternativou. Vzhledem k nízké spotřebě elektrické energie lze využít napájení pomocí např. alkalických baterií či lze využít možnosti solárního dobíjení. Jen se zkuste sami zamyslet, kde všude můžou najít led produkty uplatnění ve vaší domácnosti.

31.5.2011

Reklama LUMAL

Vaše reklama zde! (Klik)