Navštivte Baleárské ostrovy

Ostrovy patří k nejoblíbenějším destinacím na dovolenou strávenou u průzračného moře a zlatavého slunce. Každý rok je navštíví statisíce turistů. Souostroví čítá celkem 500 000 obyvatel většinou katalánského původu. Všude se domluvíte španělsky, ovšem místní obyvatelé mezi sebou mluví katalánským dialektem. Pro celé Středomoří je typická siesta přibližně mezi 13. a 16. hodinou, kdy bývají některé obchody a především úřady zavřené.

Centrem Baleárských ostrovů je Palma de Mallorca, půvabné místo, kde stojí za zhlédnutí řada historických památek, kostelů a muzeí.

Největší z Baleárských ostrovů je ostrov Mallorca. Ostrov Mallorca také navštěvuje nejvíce turistů. Na Mallorce naleznete velmi živá i klidnější letoviska. Na Mallorce se nacházejí převážně písečné pláže s velkou nabídkou sportovního vyžití. Na Mallorce naleznete samozřejmě i spoustu obchůdků, restaurací, barů.

Druhým největším ostrovem z baleárských ostrovů je Menorca. Menorca je vhodná pro strávení klidné dovolené. Nabízí písečné pláže (část pobřeží je lemováno skalami), panenskou přírodu a průzračné moře. Na Menorce je mnohem méně hotelů než na Mallorce a proto ani v hlavní sezóně nebývá ostrov přelidněn.

Dalším velmi oblíbeným ostrovem je Ibiza. Ibiza je určitě ideálním místem koupání a opalování. Ibiza nabízí rušný noční život a výbornou kuchyni. Ostrov Ibiza je velmi oblíben u mladší generace, ale jsou zde i místa vhodná pro rodiny s dětmi.

Nejjižnějším a zároveň i nejmenším z Baleárských ostrovů je Formentera. Ostrov Formentera je dostupný pouze lodí z ostrova Ibiza, proto ho navštěvuje relativně málo turistů.

K vycestování na Baleárské ostrovy Vám stačí jen platný průkaz totožnosti. Zájezdy se organizují od června do října. Délka letu trvá cca 2 a půl hodiny.

11.4.2011

Reklama LUMAL


Vaše reklama zde! (Klik)