Vibrační desky

Vibrační desky se používají pro zhutnění různorodých povrchu. Toto zhutnění je důležité pro pozdější práci, jako je např. pokládka dlažby, štěrku, asfaltu a jiných aplikací.

Jednosměrné vibrační desky mívají jednoduchou konstrukci a hmotnost mezi 60 a 150 kg. Každá vibrační deska je vybavena vibrátorem a excentrem, který způsobuje neusměrněnou kruhovou vibraci. Vibrační zařízení je umístěné v přední části stroje a otáčí se ve směru pohybu. Vibrační desku ovládá obsluha, která za ní kráčí a řídí směr jejího pohybu. Měnit směr vibrační desky je možný pokud je to vibrační deska reverzní, u které lze měnit směr chodu. Stroj se zastavuje nebo uvádí do pohybu přidáním nebo ubráním plynu - při přidání plynu se rozběhne odstředivá spojka a roztočí vibrační zařízení desky.

Reverzní vibrační desky disponují na rozdíl od jednosměrných vibračních desek vyšším hutnícím účinkem. Nejčastěji jsou užívány k zhutnění zemin, zásypů, navážek, náspů a k zhutnění asfaltu. Vyznačují se obvykle hmotností 100 - 500 kg, některé mohou mít až 1t. Reverzní desky vlastní vibrátor s usměrněnou vibrací. Změnou směru vibrací lze pak ovládat směr pohybu stoje.

29.3.2011

Reklama LUMAL

  • ...
Vaše reklama zde! (Klik)