Turecko - dovolená pro každého

Nejvíce turistů směřuje na Tureckou riviéru. Turecká riviéra se nachází na jižním pobřeží Turecka a je omývána Středozemním mořem. Tato oblast mezi městy Antalya, zde se nachází i mezinárodní letiště a Alanya, je vyhlášena svými dlouhými písečnými plážemi, které se táhnou desítky kilometrů. Za zmínku stojí i velmi chutná turecká kuchyně. Naleznete zde luxusní hotelové resorty pro náročné klienty, ale i rodinné hotely, penziony a hotely střední kategorie. Vzhledem ke kvalitním poskytovaným službám je Turecká riviéra velmi vyhledávána i rodinami dětmi. Turecká riviéra je oblastí nejen pro lenošení na pláži. Nachází se zde i spousta historických památek. Zdejší přírodní krásy a historické památky jsou ideální kombinace pro všechny, kteří si chtějí užít svou dovolenou na příjemném místě a zároveň poznat i trochu historie.

Velmi oblíbeným turistickým letoviskem je Alanya. Turecká Alanya je vzdálena od letiště 130km a transfer do hotelů v této oblasti trvá cca 2 hodiny. Alanya - město proslulé v římských dobách jako historická pevnost, nabízí převážné písčité pláže, některé s hrubozrnným pískem. Mezi nejznámější patří Kleopatřina pláž, kde údajně trávila krásné chvíle Kleopatra s Markem Antoniem. Na všech plážích si můžete pronajmout slunečník i lehátka, nachází se zde spousta plážových barů, sprchy. K dispozici je široká nabídka vodních sportů a dalších sportovních aktivit.

Dalším velmi oblíbeným letoviskem je městečko Side, které je vzdáleno přibližně 60km od města Antalya. Transfer z letiště do hotelů v této oblasti trvá cca 60 minut. Tento kdysi bohatý přístav prosperující z obchodu s otroky dostal své jméno podle granátového jablka. Side nabízí krásné písčité páže s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody. Město Side nabízí spoustu možností k večerní zábavě. Láká návštěvníky množstvím obchůdků se suvenýry, zlatem, koberci. Nachází e zde i spousta restaurací, kaváren, diskoték.

Zájezdy do Turecka se organizují od jarních měsíců až do konce října. Jedná se o pobytové zájezdy u moře a pro ty, kteří mají rádi aktivnější dovolenou poznávací zájezdy do Turecka. Pokud svoji dovolenou nemůžete plánovat s předstihem, nevadí - v nabídce je spousta last minute nabídek. Zájezd do Turecka můžete tedy zakoupit i na poslední chvíli.

Můžete letět pouze na týden, ale v nabídce jsou i delší pobyty. Můžete letět z letiště v Praze, Brně nebo z Ostravy a v hlavní sezóně například z Pardubic nebo Karlových Varů. Délka letu trvá cca 3 hodiny.

Dovolená v Turecku potěší jak milovníky slunce, tak i gurmány, cestovatele, ale pobyt zde si užijí i rodiny s dětmi.

18.3.2011

Reklama LUMAL