Odvoz suti

Nedávno jsem na svých toulkách Prahou viděl poměrně zajímavou věc. Procházel jsem okolo domu, který zřejmě prodělával rekonstrukci. Poznal jsem to podle toho, že u domu stálo lešení a v jeho bezprostředním okolí zmateně pobíhalo několik dělníků mírně exotického vzhledu. Exotickou se mi jevila i jejich mluva, ale to nebyl hlavní důvod, proč jsem zpomalil svou chůzi.

Jakýsi holohlavý, břichatý chlápek stál opodál a díval se někam skrz poflakující se podřízené. U ucha měl mobilní telefon a ve tváři zarputilý výraz. Chvíli soustředěně poslouchal hlas v telefonu a pak začal řvát: „Jak, že nemůžete přijet? A co s tím odpadem mám asi tak dělat? Máte tady připravený plný kontejner suti! Tak si ho koukejte odvézt. Žádné zítra! Hned! Tak si auto někde vypůjčte! Vždyť my nemůžeme dělat!“ (Musel jsem poněkud upravit osobitý slovník onoho muže, protože v původní verzi byl jeho projev naprosto nepublikovatelný.)

Z celé scénky jsem pochopil jedno. Stavební firma si objednala odvoz suti ze staveniště u firmy, která vlastnila jen jedno auto. Jistě asi byla nejlacinější. Zajímalo by mne, kolik ta stavební firma „ušetřila“ na tom, že její dělníci nic nedělali. Nevím, jak dlouho trvala tato nucená přestávka. Raději jsem odešel, než nadávky stavbyvedoucího spálí všechen kyslík ze vzduchu.

Myslím, že znám firmu na odvoz suti, která své závazky plní bezchybně třeba už jen díky tomu, že vlastní rozsáhlý vozový park.

www.for-future.cz 23.3.2011

Reklama LUMAL

  • Hrajete on-line hry? Hrajte Wewaii. Je to fakt sranda.
Vaše reklama zde! (Klik)