Proč dřevěné domy.

Ve stavebnictví se znovu poměrně výrazně objevuje trend, který se vrací k přírodním materiálům a k materiálům, které se pro stavbu domů používaly dříve, a které bychom si v současnosti možná pro bydlení úplně nepředstavovaly. A jedním z těchto materiálů je i dřevo.

Stavby dřevěných domů jsou stále více v oblibě, nejen pro návrat k osvědčené tradici dřevěných konstrukcí. Je to také jistota kvalitního bydlení prověřeného staletími. V kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a moderní architekturou lze tak postavit dřevěný dům, který bude splňovat nejpřísnější kritéria pro bydlení v 21. století.

Dřevo je materiál, z kterého si dovedeme představit rekreační chatu, stodolu nebo malou buňku, ale již pro nás není tak obvyklé ve spojení s rodinným domem. Ale právě dřevěné domy se v současné době stávají módou.

Firmy staví srubové domy z finské polární borovice nebo smrku. Krátké vegetační období, které ve Finsku panuje, má kladný vliv na kvalitu dřeva, které je pevnější, hustší a má vyšší obsah dřevní hmoty. Tyto vlastnosti z něj dělají výbornou surovinu pro výrobu srubových trámů a dalších dřevěných dílů. Zárukou kvality je pečlivý výběr a důkladná kontrola během výroby.

U srubových trámů používáme dvojité drážkové a pérové spoje, které zaručují pevnost a stabilitu srubové stavby. Dále jsou srubové trámy slepeny ze dvou, tří nebo šesti vysušených přířezů. Tato konstrukce srubových trámů zaručuje jeho dokonalou pevnost a stabilitu. Ve srubových trámech tak nevznikají hluboké trhliny jako v případě, že je trám vyroben z jednoho kusu

25.2.2011

Reklama LUMAL